Futsal U19: CSM Tg. Mureș, eșec usturător pe teren propriu

După ce a câștigat cupa, echipa de futsal U19 a CSM Tg. Mureș a jucat pentru prima oară acasă și a primit o lovitură dură. CFF din Cluj a sosit la Târgu Mureș foarte motivată și în formă fizică foarte bună, a luptat exemplar și a luat toate cele trei puncte. Rezultat: CSM Târgu Mureș - CFF Clujana Cluj 4-9 (1-6). Pentru CSM Tg. Mureș au marcat: Laurențiu Săbăduș (portar) 2x, Zsolt Butiurcă, Darius Todoran. Târgumureșenii au început greoi partida, parcă au fost puțin surprinși de agresivitatea adversarului, au făcut multe greșeli și au și ratat multe ocazii. Din nefericire, adversarii au profitat de mingile pierdute și au intrat la pauză cu un avantaj de 6-1. Repriza a doua a fost mult mai bună, dar Endre Kacsó nu a reușit să-și “scuture” echipa, dar cel puțin mureșenii au reușit să termine repriza la egalitate. Antrenorul echipei CSM, Endre Kacsó, a spus la final faptul că “astăzi a fost o zi în care puteam să jucăm până dimineața și tot nu am fi câștigat”. Pentru mureșeni a lipsit foarte mult jocul lui Patrick Cherteș, care, din păcate, a suferit o accidentare gravă la genunchi în meciul din Liga 1 și va trebui să se opereze, acesta fiind indisponibil cel puțin șase luni.