CSM Târgu Mureș U19, debut cu victorie în fața campioanei!

Echipa de futsal Under 19 de la CSM CSM Târgu Mureș a învins, pe teren propriu, fără drept de apel formația CFF Cluj Napoca, cu scorul de 12-4 (7-0), nimeni alta decât campioana sezonului trecut. Victoria este victorie, chiar dacă în componența echipei campioane au rămas doar doi jucători din lotul care a câștigat trofeul suprem intern. Elevii lui Endre Kacsó au început în forță partida, marcând primul gol în secunda a 6-a (!) prin Barna Bokor, apoi Zsolt Butiurcă a făcut 2-0 în minutul 2. La pauză a fost 7-0, iar în partea a doua tot Bokor a fost care a înscris repede încă două goluri, iar antrenorul Endre Kacsó a rulat tot lotul, acordând minute importante tuturor jucătorilor. Pentru CSM CSM Târgu Mureș au marcat: Bokor 4x, Butiurcă 3x, Nistor Paul 2x, Laposi Adrian, Dogariu Denis si Sándor Dániel.