Unirea Ungheni a făcut spectacol la Voluntari!

Sâmbătă, 28 septembrie, Unirea Ungheni a obținut prima victorie în Liga a 2-a de fotbal. Echipa mureșeană s-a impus în deplasare, cu scorul de 3-1, în fața formației FC Voluntari, una din marile favorite, pe hârtie, la promovare, într-un meci din cea de-a 8-a etapă a Ligii secunde de fotbal. Scorul a fost deschis în minutul 18, de ilfoveni, prin Radu Crișan. Egalarea se produce destul de rapid, prin Milos Zukanovic, în minutul 26. Unirea Ungheni preia conducerea în minutul 70. Cosmin Bîrnoi marchează pentru 2-1. În minutul 90+2, Unirea Ungheni face spectacol la Voluntari și duce diferența de pe tabelă la două goluri, după ce a fost condusă! Antonio Cruceru pune “cireașa pe tort” și marchează cu un șut din prima, de la 14 metri, Unirea Ungheni: Rob. Geantă - Chinteș, A. Popa ( P. Coza 46'), Ndiesse, Savin (cpt.), Tiihonen, Cruceru, Bîrnoi (Haiduc 85'), Zukanovic, Andr. Șerban, I. Barstan. Rezerve: P. Ganea - Vînău 76', Blidărean, Astafei, M. Ioniță, K. Ciubotaru 85', Vl. Bogdan 63'. Antrenor: Eusebiu Tudor. Alte rezultate consemnate în etapa a 8-a, Liga 2 de fotbal: Campionii FC Argeș - Corvinul Hunedoara 0-1, Viitorul Tg. Jiu - Chindia Târgoviște 0-3, ACS Câmpulng Muscel - Metaloglobus București 0-3, Ceahlăul Piatra Neamț - CS Șelimbăr 3-2, CS Dumbrăvița - CSM Slatina 2-4, CSM Focșani - FC Bihor 0-3, CSM Reșița - Concordia Chiajna 3-1, Metalul Buzău - CS Mioveni 4-0, FCU Craiova - CS Afumați 3-0. Unirea Ungheni ocupă locul 19 in clasament, cu 6 puncte. (Sursa foto: Pixel ProSport)