Cicliștii de la CSU Tg. Mureș, medaliați cu aur și argint la CN de mountain bike

Cheile Grădiștei a găzduit, recent, întrecerile Campionatelor Naționale de mountain bike. În proba de short-track, Patrick Pescaru a câștigat medalia de aur, devenind campion național la categoria Under 23, iar la categoria Elite, Robert Burța a terminat pe locul secund, adjudecându-și titlul de vicecampion național. Tot la short-track, categoria Under 23, Elias Hozat a obținut medalia de bronz, iar Máté Szakács a terminat pe locul 5. În proba a doua, cea de cross-country olimpic (XCO), Patrick Pescaru și-a păstrat titlul de campion național la Under 23, Roberto Burța s-a clasat pe poziția secundă, cucerind argintul la categoria Elite, iar Iana Balteș a luat tot argintul la junioare, devenind și ea vicecampioană națională. Elias Hozat s-a clasat pe locul 4, iar Máté Szakács, pe cea de-a 5-a poziție, ambii la Under 23. (Sursa foto: Clubul Sportiv Universitar Târgu Mureș /facebook)