ZIUA 1-A - 6.08.2024
• 16.00-18.00 - Concertul Școlii Mureșene - Palatul Culturii (Sala Mică);
• 19.00-22.00 - Concerte - Palatul Culturii.
Interpreți:
• FLORIAN BABȚAN-VARGA (România);
• TRITONUS GUITAR TRIO (Ungaria);
• CASSIE MARTIN (Franța);
• MARCIN DYLLA (Polonia).
ZIUA A 2-A - 7.08.2024
• 10.00-13.00 - Cursuri individuale de măiestrie - Universitatea de Arte;
• 10.00-13.00 - Expoziție de chitare clasice de concert - Universitatea de Arte - Invitați: EDUARDO ALFÉREZ (Spania), CONSTANTIN DUMITRIU (România);
• 10.00-13.00 - Concursul Internațional de Chitară Harmonia Cordis: Categoria A - Liceul de Arte;
• 16.00-18.00 - Concertul Academiei Naționale de Muzică Gheorghe Dima din Cluj-Napoca - Palatul Culturii (Sala Mică);
• 19.00-22.00 - Concerte - Palatul Culturii.
Interpreți:
• TOMASZ RADZISZEWSKI (Polonia);
• MATEUSZ KOWALSKI (Polonia);
• DUO MATEUSZ KOWALSKI & TOMASZ RADZISZEWSKI (Polonia);
• NINO D'AMICO (Italia);
• DUO BANDINI-CHIACCHIARETTA (Italia/Argentina).
ZIUA A 3-A - 8.08.2024
• 10.00-13.00 - Cursuri individuale de măiestrie - Universitatea de Arte;
• 10.00-13.00 - Concursul Internațional de Chitară Harmonia Cordis: Categoria B - Liceul de Arte;
• 10.00-13.00 - Expoziție de chitare clasice de concert - Universitatea de Arte - Invitați: EDUARDO ALFÉREZ (Spania), CONSTANTIN DUMITRIU (România);
• 16.00-18.00 - Prezentare de amplificatoare AER și workshop de chitară fingerstyle - Palatul Culturii (Sala Mică) - Invitați: ANDREAS FALKE (Germania), JACQUES STOTZEM (Belgia);
• 19.00-22.00 - Concerte - Palatul Culturii.
Interpreți:
• ISTVÁN FERENC BEKE (România);
• ANDRÁS CSÁKI & JÁNOS BÁLINT (Ungaria);
• DÁVID PAVLOVITS (Ungaria);
• ROVSHAN MAMEDKULIEV (Rusia).
ZIUA A 4-A - 9.08.2024
• 10.00-13.00 - Cursuri individuale de măiestrie - Universitatea de Arte;
• 10.00-13.00 - Concursul Internațional de Chitară Harmonia Cordis: Categoria C - Liceul de Arte;
• 10.00-13.00 - Expoziție de chitare clasice de concert - Universitatea de Arte - Invitați: EDUARDO ALFÉREZ (Spania), CONSTANTIN DUMITRIU (România);
• 16.00-18.00 - Workshop de chitară fingerstyle - Cetatea Medievală (Bastionul Tăbăcarilor) - Invitat: Alexandr Misko (România);
• 19.00-22.00 - Concerte - Cetatea Medievală.
Interpreți:
• ROBERTO FABBRI TRIO (Italia);
• ANTAL PUSZTAI JAZZ BAND (Austria/România);
• CENK ERDOÐAN TRIO (Turcia).
ZIUA A 5-A - 10.08.2024
• 10.00-13.00 - Cursuri individuale de măiestrie - Universitatea de Arte;
• 10.00-13.00 - Finala Concursului Internațional de Chitară Harmonia Cordis (Categoria D) - Palatul Culturii (Sala Mică);
• 10.00-13.00 - Expoziție de chitare clasice de concert - Universitatea de Arte - Invitați: EDUARDO ALFÉREZ (Spania), CONSTANTIN DUMITRIU (România), SZILÁRD MEZEI (România);
• 16.00-18.00 - Ceremonia de Premiere și Gala Laureaților Concursului Internațional de Chitară Harmonia Cordis (Categoriile A, B, C, D) - Palatul Culturii (Sala Mică);
• 19.00-22.00 - Concerte - Cetatea Medievală.
Interpreți:
• DUO CELESTE (România);
• LYDIE FUERTE & JUAN-MANUEL CORTES (France);
• LOS TRES MAGNÍFICOS: JERÓNIMO MAYA, RYCARDO MORENO & PEPE FERNÁNDEZ (Spain/France).
ZIUA A 6-A - 11.08.2024
• 10.00-13.00 - Cursuri individuale de măiestrie - Universitatea de Arte;
• 10.00-13.00 - Expoziție de chitare clasice de concert - Universitatea de Arte - Invitați: EDUARDO ALFÉREZ (Spania), CONSTANTIN DUMITRIU (România), SZILÁRD MEZEI (România);
• 16.00-18.00 - Workshop de chitară flamenco - Cetatea Medievală (Bastionul Tăbăcarilor) - Invitată: LYDIE FUERTE (Franța);
• 19.00-22.00 - Concerte - Cetatea Medievală.
Interpreți:
• ALEXANDR MISKO (Rusia);
• TOMMY EMMANUEL (Australia).