Reprezentativa feminină de fotbal a României a remizat cu Serbia

Elevele lui Mirel Albon au reuşit să termine la egalitate, scor 1-1, amicalul disputat joi, la Stara Pazova, cu naţionala feminină a Serbiei. Partida a avut loc pe terenul de la complexul "Casa Fotbalului" din Stara Pazova, în faţa a 100 de spectatori. În primul amical, disputat marţi, naţionala gazdă a reuşit să învingă România cu 1-0, prin golul marcat de Tenkov în minutul 26. Fluierul de final al primei reprize a găsit Serbia în avantaj, care a condus cu 1-0, prin golul reuşit de Tijana Filipovic, în minutul 36. România a reuşit să egaleze pe final de meci, în minutul 86. Ficzay a fost faultată în careu de către Ðurièek şi Ştefania Vătavu a transformat lovitura de pedeapsă, stabilind scorul final al partidei. Înainte de golul României, Serbia a ratat o mare ocazie de gol prin Poljak, al cărei şut a nimerit transversala. Pentru reprezentativa României au evoluat: R. Oprea - C. Olar, Giurgiu (Barabas 46), Bortan, Corduneanu (Meluţă 65), Ficzay, Vătafu, Ciolacu (Havriştiuc 79), Voicu, F. Olar (cpt.), Gorea (Dinescu 85).